Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Az egyesület az érzékenyítőprogrammal a gyermekek helyett ezúttal a szülőket szeretné megszólítani, így 2022 februárja és júniusa között egy hat alkalomból álló online beszélgetősorozatot indít.
Nyitókép: A 26. Budapest Pride résztvevői vonulnak az Astoriánál 2021. július 24-én.MTI / Koszticsák Szilárd
Online szervez szülőknek ingyenes LMBTQ-képzéseket a Labrisz Leszbikus Egyesület – számolt be keddi lapszámában a Magyar Nemzet. A lap szerint a Soros György-féle Nyílt Társadalom Intézet által is finanszírozott szervezet azt követően indítja útjára képzéseit, hogy a magyar országgyűlés törvényben rögzítette:
a gyermekek szexuális nevelése kizárólag a szülők hatáskörébe tartozik; a Labrisz Melegség és Megismerés elnevezésű képzése pedig teret vesztett az iskolákban.
Az érzékenyítő programok célkeresztjében ezúttal a szülők állnak, hiszen „a szülőknek fel kell készülniük a gyermekeik kérdéseinek megválaszolására, és amikor csak szükséges, a támogatásukra”. Az LMBTQ-kérdésekre fókuszáló felvilágosító képzésekből hatot terveznek február és június között, ahol is „önkéntesekkel, valamint szülők és a szakemberek bevonásával járnak majd körül egy-egy témát”.
Példának okáért a következőkről lesz szó:
„Mivel az iskolai programok leálltak, és egyébként is vannak pedagógusképzéseink, úgy mehetünk tovább, ha őket szólítjuk meg, hiszen ők vannak minden nap a gyerekekkel. Fontos, hogy ők milyen attitűddel vannak jelen az iskolában, fontosabb, minthogy mi ott vagyunk 90 percig.
– nyilatkozta a Hvg.hu-nak Kövesi Györgyi programvezető koordinátor.
***
A Labrisz Leszbikus Egyesület még 2001-ben indította el a Melegség és megismerés elnevezésű programját, amelynek keretében a budapesti és vidéki középiskolákban már több száz olyan képzést szerveztek, ahol a szexuális kisebbségek és identitások elfogadására nevelik a diákokat. A Soros-alapítvány támogatásával kiadták a Még mindig tabu? című új tanári kézikönyvet is, amely órai ötleteket, valamint képzésre alkalmas feladatokat tartalmaz a középiskolai pedagógusoknak. Ugyancsak a Labriszhoz köthető a Meseország mindenkié című kiadvány. Ebben a szerzők újraírták a meséket olyan szereplőkkel, akik valamilyen „stigmatizált” vagy kisebbségi csoporthoz tartoznak.